sobota, 19 października 2013

DROŻDŻOWE MASECZKI

Drożdże piekarnicze są jednokomórkowymi grzybami. Już w starożytności Hipokrates zalecał stosowanie napoju przygotowanego z drożdży, jako preparatu witaminowego i wzmacniającego.
Drożdże są także bogatym źródłem kwasu pantotenowego: kwasu pantotenowego, panteiny, pantenolu oraz koenzymu A. Kwas pantotenowy jest niezbędny do prawidłowego metabolizmu białek, cukrów i tłuszczów oraz do syntezy niektórych hormonów; przyspiesza gojenie ran, bierze udział w wytwarzaniu tłuszczów, cholesterolu, hormonów i neuroprzekaźników, uczestniczy w regeneracji tkanek, poprawia pigmentację i stan włosów. Objawami jego niedoboru są zaburzenia układu nerwowego, omdlenia, wypadanie włosów, przedwczesna siwizna, łysienie, zmiany skórne i obstrukcja. Ponadto drożdże zawierają witaminy: B1, B2, B6, PP, kwas foliowy i inozytol. Obecny w drożdżach cynk jest niezbędny do prawidłowego metabolizmu glukozy i poziomu cukru we krwi. Cynk doskonale wpływa na wszelkie objawy trądziku niwelując i lecząc ten problem.ODŻYWCZA MASECZKA Z DROŻDŻAMI

Wygładza, nawilża i odżywia skórę.

Składniki
łyżka drożdży
1/2łyżki kremu odżywczego
trochę soku z cytryny

Jak przyrządzić
Wszystkie składniki wymieszać na gładką masę.

Jak stosować
Maseczkę drożdżową nałożyć na twarz, omijając okolice oczu. Zostawić na 15 minut. Spłukać letnią wodą.

OCZYSZCZAJĄCA MASECZKA Z DROŻDŻAMI I MIODEM

Składniki
3 łyżki drożdży
łyżka ciepłego mleka
łyżeczka miodu

Jak przyrządzić
Wszystkie składniki wymieszać na gładką masę.

Jak stosować
Maseczkę drożdżową nałożyć na twarz, omijając okolice oczu. Zostawić na 15minut. Spłukać ciepłą wodą. Jeśli masz cerę tłustą warto nakładać tę maseczkę dwa razy w tygodniu przez ok 2 miesięcy.

MASECZKA Z DROŻDŻAMI

Ta maseczka daje uczucie ściągnięcia, więc dla niektórych może wydawać się nieprzyjemna. Jednak rezultaty są tego warte.

Składniki
20g drożdży
trochę mleka

Jak przyrządzić
Drożdże rozkruszyć, wymieszać na papkę z podgrzanym mlekiem.

Jak stosować
Maskę nałożyć na twarz za pomocą pędzelka, zostawić, aż całkowicie stwardnieje. Następnie dokładnie spłukać ciepłą wodą.

Przepisy pochodzą z książki Heike Helen Rech "Kosmetyki naturalne"