wtorek, 28 stycznia 2014

ELMEX-ULUBIONA PASTA DO ZĘBÓW


Opis producenta
Pasta do zębów została opracowana specjalnie do ochrony odsłoniętych szyjek zębów. Zawiera ona wysoce skuteczny aminofluorek, który tworzy na powierzchni zębiny ochronną warstwę, eliminującą dolegliwości bólowe występujące pod wpływem bodźców zewnętrznych. Efekt ten jest dodatkowo wzmacniany dzięki zawartości specjalnych substancji czyszczących. Dzięki nim, pasta do zębów czyści delikatnie zęby, nie powodując ścierania (abrazji) szkliwa i zębiny. Aminofluorek chroni także szyjki zębów przed próchnicą. 
Pasta do zębów stosowana razem z płynem do płukania jamy ustnej Elmex Sensitive Plus, tworzy system do ochrony odsłoniętych szyjek zębów. Działanie systemu jest skuteczniejsze niż każdego produktu osobno. 
Zawartość fluorku 1400ppm F-. RDA 30. Pasta w wygodnej stojącej tubie. 


Moja opinia:

Pasty Elmex polecił mi dentysta. Wskazał na skład, który nie tylko myje, ale i chroni szyjki zębów przed próchnicą. Nie była to reklama, gdyż jest to znajomy. Można to nazwać raczej przyjacielską radą. W przeciwieństwie do niektórych past jak np. wcześniej używany przeze mnie Blend-a-Med nie niszczy szkliwa. Pasta jest dość delikatna. Jest świetna przy podrażnieniach dziąseł, czyli w tej chwili specjalnie dla mnie, gdy ząb mądrości zaczyna znowu dokuczać(męczę się już z nim ponad 10 lat!). Pasta bardzo dobra dla wrażliwych zębów. Ja jednak wolę tę pomarańczową. Nie przepadam za smakiem eukaliptusa, dlatego zielona rzadko u mnie gości. Dobrze usuwa osad nazębny, nie podrażnia, chroni zęby, nie ściera szkliwa.

Skład zielonej pasty: Aqua, Sorbitol, Polyethylene, Hydrated Silica, Hydroxyethylcellulose, Olaflur, Silica Dimethyl Silylate, Aroma, Titanium Dioxide, Saccharin, Potassium Hydroxide 


Sklad pomarańczowej pasty: Aqua, Hydrated Silica, Sorbitol, Hydroxyethylcellulose, Olaflur, Aroma, Titanium Dioxide, Saccharin. ZAWIERA AMINOFLUOREK

W składzie brak SLS, za co daje tym pastom duży plus! Niestety w związku z tym gorzej się pieni.

Cena: 12zł / 75ml, nie jest najtańsza, ani najdroższa


Smak: zielona pasta ma smak eukaliptusa, jednak nie utrzymuje się on dość długo.