niedziela, 13 lipca 2014

KONIEC Z CZERWONYMI KROPKAMI 
PO GOLENIU OKOLIC INTYMNYCH


Jeśli macie dość podrażnionej skóry po goleniu, przeczytajcie koniecznie tego posta i dzięki kilku prosty radom pożegnajcie ten problem na dobre.1. Dobór odpowiedniej maszynki jest niezbędny. W sklepach znajdziecie maszynki do okolic bikini, którymi łatwiej wycinać wzorki. Świetnie sprawdzają się też męskie maszynki, gdyż przeznaczone są do twardszego zarostu.

2. Dezynfekcja to podstawa. Należy pamiętać o niej zawsze przed zabiegiem, jeśli maszynka była już wcześniej użyta.

3. Maszynka tylko do tego celu i tylko dla nas.


4. Nadajemy poślizg olejkiem. Ja używam do tego olejku Alterry, ale oliwa z oliwek czy nierafinowany olej rzepakowy sprawdzał się również świetnie. Można użyć również pianek, ale ja mam czasem uczulenie na nie, dlatego zawsze pamiętajcie zrobić sobie mały test po zakupie nowej pianki.

5.Dla bardziej wrażliwych polecam golenie zgodnie z kierunkiem wzrostu, choć lepsze efekty uzyskamy goląc się pod włos. Niestety wtedy skóra może być bardziej podrażniona, ale olejek pomoże uniknąć tego problemu.

6. Użyjmy toniku.

7. By zdezynfekować skórę polecam użycie ałunu.


Jeśli jednak borykacie się z problemem czerwonych kropek po ostatnim goleniu, polecam wykorzystanie pasty cynkowej.

HISTORIA GOLENIA OKOLIC INTYMNYCH

Podobno najczęściej kobiety, które żyją w stałych związkach decydują się na fantazyjne fryzury intymne.


Pierwszy salon fryzjerski, w którym zaczęto usuwać owłosienie intymne został otwarty na Manhatannie w latach 80-tych przez 3 siostry.

Obecnie najmodniejsza jest depilacja Brazylijska, a następnie Hollywoodzka. Coraz częściej kobiety decydują się również na zmianę koloru.