wtorek, 2 września 2014

KOBIECE ZIOŁA
Przeznaczenie:
Tą mieszankę ziołową znalazłam w książce "Leki z bożej apteki" Jan Schulz Edyta Uberhuber. Niezwykle cenione od zawsze zioła są niezastąpionym lekarstwem dla każdej z nas. Gdy tylko dotykają nas jakiekolwiek choroby związane z naturą kobiecą, polecam poddać się tej terapii. W mojej rodzinie mieszanka ta uratowała niejedną kobietę od operacji czy pomogła powrócić do zdrowia. W książce znajdziecie również wiele przykładów, gdy zioła pomogły w walce z rakiem, niepłodnością i innymi problemami.

Zioła można stosować również na poprawę cery, jednak należy liczyć się z tym, że początkowo może(ale nie musi) przynieść ona odwrotny skutek i na twarzy pojawi się więcej krost, jest to normalny objaw detoksykacji. Później jednak wszystko wraca do norm, nasza gospodarka hormonalna zaczyna dobrze działać, a nasza skóra zostaje oczyszczona i zaczyna wyglądać młodziej. Osobiście byłam z tych efektów zachwycona, u mnie nie spowodowało to wysypu pryszczy, cieszyłam się coraz ładniejszą skórą z dnia na dzień.Jak wykonać mieszankę?
Należy zmieszać zioła(pokrzywę, ziele dziurawca i nagietek) w takich samych proporcjach. Wymieszać. Do zaparzania należy użyć ciepłej, ale nie wrzącej wody i zostawić napar do uzyskania żółtej lub lekko zielonkawej barwy. Na litr należy użyć około 2 łyżek ziół.

Jak często pić zioła?
By terapia zaczęła działać, należy regularnie pić zioła przez okres 4-6 tygodni. Codziennie należy zaparzyć napar i pić małymi łyczkami około 2 litrów dziennie.

Dla kogo i kiedy nie są polecane?
Przede wszystkim nie poleca się stosowania mieszanki w czasie trwania lata, gdyż dziurawiec może wywołać reakcje alergiczne na słońce. To zioło również nie jest wskazane podczas terapii hormonalnej, gdyż może osłabiać działanie tabletek. Pamiętaj, zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakiejkolwiek terapii i zrobić podstawowe badania!

Pokrzywa- To najlepsze zioło na poprawę metabolizmu. Działa moczopędnie, oczyszcza z toksyn, uzupełnia dietę w potrzebne związki mineralne, poprawia trawienie i przyswajanie pokarmów. Zmniejsza poziom cukru we krwi. Poprawia kondycję włosów i zmniejsza potliwość i zawiera żelazo.Kwiat nagietka- hamujące wzrost nowotworów przez zdolność wiązania toksycznych związków przemiany materii, czym przyczynia się do wzmacniania sił obronnych ustroju, potrzebnych do zwalczania tej groźnej choroby. Bakteriobójcze, antybiotyczne działanie nagietka potwierdziło się w walce z gronkowcem złocistym (Staphylococus aureus), paciorkowcami, paratyfusem i grzybicą.


Ziele dziurawca-  Wewnętrznie: Rozkurczające działanie dziurawca na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i naczynia krwionośne oraz w małym stopniu na drogi moczowe wykorzystywane jest w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego i wątroby (zaburzenia trawienia, nieżyt żołądka i jelit, niedokwaśność, kamica żółciowa, skurcze jelit, wzdęcia); zastojach krążenia obwodowego, szczególnie w przepuszczalności i łamliwości naczyń włosowatych; w osłabieniu czynności nerek, pomocniczo w kamicy nerkowej.   Hiperycyna zawarta w dziurawcu działa uspokajająco i przeciwdepresyjne. Korzystny wpływ dziurawca na samopoczucie wykorzystywany jest w leczeniu zaburzeń nastroju typu depresyjnego, zmian nastroju związanych z przekwitaniem, niepokoju nerwowego, stanów lękowych, bezsenność a także w stanach wyczerpania nerwowego. Nazwa dziurawca pochodzi od jasnych punkcików na liściach i kwiatach rośliny. Nie są to jednak dziurki, ale pęcherzyki lotnych olejków. Dziurawiec dzięki zawartości flawonoidów działa rozkurczająco na przewód pokarmowy - likwiduje kolki i bóle oraz stymuluje drogi żółciowe - dlatego polecany jest w chorobach, którym towarzyszy zmniejszona produkcja żółci. Można pić napar z ziela dziurawca, ale więcej właściwości terapeutycznych ma sok. Ponieważ zawiera on spore dawki hipercyny (purpurowy barwnik zawarty w dziurawcu) ma również działanie przeciwdepresyjne. W aptekach można także dostać wyciąg z tego ziela w tabletkach. Dziurawiec, zwłaszcza stosowany w nadmiarze może powodować uczulenie na słońce. Dlatego nie należy stosować ziela podczas słonecznych dni!