MOC GLINEK
www.wizaz.pl
Można ją kupić w sproszkowanej postaci. Wystarczy dodać wodę,kilka kropli oliwy z oliwek i wymieszać-ważne:nie używamy metalowych przyrządów! Glinki są bogate m.in. w krzem, fosfor, potas, żelazo, wapń, magnez, miedź. Zawarty w nich selen wpływa na wytwarzanie hormonów szczęścia-endorfin. Glinki poprawiają krążenie krwi i pozytywnie wpływają na funkcjonowanie narządów wewnętrznych.Ponadto usuwają toksyny z organizmu. Nadają się do każdego typu cery. Dla mnie najbardziej odpowiednia jest biała glinka-dla wrażliwców.
Glinka leczy cerę trądzikową i tłustą!
Szczególnie zielona glinka jest doskonała dla cer z niedoskonałościami. Już po pierwszym razie widoczna jest różnica, ale by glinka naprawdę przyniosła efekty należy jej używać systematycznie-raz w tygodniu. Glinka zielona jest najbardziej bogata w cynk, świetnie radzi sobie z zaskórniakami, krostami. Pochłania nadmiar sebum. Ma wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące.
www.styl.pl
Jestem wrażliwcem. Jaka glinka jest dla mnie najbardziej odpowiednia?
Biała glinka jest najłagodniejsza ze wszystkich glinek. Czasami zwana jest też porcelanową lub kaolinową, gdyż pierwotnie wydobywana była ze wzgórza Kaoling w południowo-wschodnich Chinach. Polecana jest do skóry suchej, zmęczonej i zwiotczałej. Pielęgnuje i regeneruje zmęczoną cerę również podczas leczenia, odkażając ją i wzmacniając. Opóźnia proces starzenia. Duża ilość krzemu bierze udział w budowie błon komórkowych. Używa się jej także do wyrobu wysokiej jakości porcelany.
Czy osoba z cerą naczyńkową może stosować glinkę?
Tak, najlepsza będzie w tym wypadku glinka czerwona. Badania wykazały, że stosowana regularnie pomaga się uporać z naczyńkami. Jeśli cera jest naczyńkowa i wrażliwa polecam glinkę różową, która jest mieszaniną glinek białej i czerwonej.
www.e-flore.pl
Glinka żółta jest dobra dla cery mieszanej i trądzikowej. Posiada cechy charakteryzujące glinkę różową i zieloną - odłuszcza, matuje i oczyszcza. Działa przeciwzapalne, przyśpiesza gojenie skóry, remineralizuje ją i oczyszcza z toksyn.
www.dailytips.pl
Dla cery mieszanej:Do sproszkowanej glinki dodajemy 2 łyżeczki oliwy z oliwek lub pół żółtka. Mieszamy do uzyskania gładkiej masy.Maseczka powinna mieć konsystencję pasty. Nakładamy na twarz i trzymamy ok. 20min. Następnie zmywamy maseczkę ciepłą przegotowaną wodą.
Dla cery tłustej: Dwie płaskie łyżeczki od herbaty zalać wodą lub ziołami, delikatnie mieszając (drewnianą, szklaną lub plastikową łyżką). Glinka powinna mieć konsystencję gęstej śmietany. Nałóż na twarz uważając na okolice oczu i ust. Nie dopuszczaj do wyschnięcia. Można co jakiś czas spryskiwać twarz spryskiwaczem lub hydrolatem w sprayu. Potrzymaj ok20min i zmyj ciepłą wodą lub tonikiem.
Jaka glinka na walkę z cellulitem?
Zielona doskonale ujędrnia skórę, redukuje rozstępy i cellulit, wyszczupla. Konsekwentnie modeluje sylwetkę blokując receptory odpowiadające za odkładanie się tkanki tłuszczowej. Przygotowaną glinkę należy nałożyć na skórę i owinąć folią. Tzw.body wrapping.
www.koerperwickel.at
- w pudrach
- w szamponach do włosów
- w mydłach
- w pastach do zębów
- w mleczkach do makijażu
- w peelingach
Czy glinki działają leczniczo?
Tak, pomagają w walce z:
- chorobami stawów i mięśni, a także: układu pokarmowego (biegunki, niestrawność, choroby pasożytnicze),
- nerwobólami, migrenami,
- chorobami „kobiecymi” (wspomagają funkcjonowanie jajników, jajowodów, macicy),
- podnoszą także odporność organizmu, co jest szczególnie istotne w leczeniu takich popularnych dolegliwości, jak przeziębienie czy angina, ale i gruźlica, astma.
Na co jeszcze pomagają okłady z glinki?
- łagodzą ślady po oparzeniach,
- przynoszą ulgę przy krwiakach i siniakach.
- nadmierną potliwość
- obrzęki (np. po ukąszeniach owadów),