piątek, 1 listopada 2013

MITY O PAZNOKCIACH

Daj paznokciom przerwę od malowania ich, by pozwolić im oddychać.
Paznokcie nie mają systemu oddychającego, więc nie mogą oddychać. Paznokcie są zbudowane z martwych komórek, to dlatego, gdy je obcinamy nie bolą nas. Jedyną częścią paznokcia, która jest żywa jest macierz, która znajduje się pod bazą paznokcia.

Czy przerwa od lakieru ma jakieś inne uzasadnienie?

Należy pamiętać, że lakiery mogą być bardzo toksyczne i substancje chemiczne i koloranty mogą strasznie wysuszyć płytkę paznokcia. Pozbawienie paznokci wody może spowodować bruzdy, łamliwości, przebarwienia czy białe plamki. Gdy paznokcie są pomalowane wyglądają pięknie, ale my nie możemy dostrzeć zmian jakie w nich zachodzą. Dni wolne od lakierów są naprawdę potrzebne Twoim paznokciom, by odżyły i odpowiednio się nawodniły. 
Jeśli chcecie odpocząć od lakierów, być może odpowiedni będzie dla Was manicure japoński. Wasze paznokcie będą nadal błyszczały i kosmetyczka odżywi je dzięki bogatej w dobroczynne składniki paście.

Powininnaś energicznie piłować paznokcie.

Jeśli będziemy przestrzegać powyższej zasady nasze paznokcie się osłabią i będzie to prowadzić do wiecznego rozdwajania. Paznokcie powinny być piłowanie delikatnie w jednym kierunku. Podczas piłowania upewnij się, że Twój pilniczek znajduje się prosto wzdłuż paznokci. Najlepszy do tego będzie szklany pilniczek.