sobota, 28 grudnia 2013

MITY NA TEMAT PIELĘGNACJI SKÓRY

Pasta do zębów pomaga pozbyć się pryszczy.
Wydaje się to być prawdą, bo jeśli przykładamy miętową pastę na skórę czujemy odświeżenie i ukojenie. Jednakże to tylko błędne złudzenie. Nawet jeśli nie jest to szkodliwe dla skóry, działa lekko jako środek znieczulający, to niestety nie wykazuje żadnych medycznych dowodów, że naprawdę pomaga.
Jedzenie czekolady powoduje pryszcze,
Nie jest to główna przyczyna pryszczy. Ale może być w tym ziarenko prawdy jeśli zjemy czekolady zbyt dużo, zwykle kobiety mają ochotę na czekoladę przed okresem. Jeśli zjemy za dużo czekolady nie mamy już ochoty na nic innego. W ten sposób nie sięgniemy też po zdrowe przekąski takie jak owoce i warzywa. Ponadto ostatnie badania wykazały, że dieta bogata w rafinowane cukry i taka, która posiada wysoki indeks glikemiczny może spowodować wzrost insuliny. A hormony mają znaczny wpływ na trądzik. Wobec czego jedzeniem słodyczy, nie tylko czekolady, w dużych ilościach może spowodować wysyp trądziku. Zjedzenie od czasu do czasu dwóch okienek czekolady nikomu krzywdy nie zrobi. A zapewne jest ona jednym z najzdrowszych sztucznych słodyczy.


Opalanie w pierszym dniu wyjazdu wakacyjnegosprawi,że Twoja opalenizna będzie ciemniejsza.
Pierwszy dzień wakacji to taki szczególny czas, spragnieni urlopu i słońca biegniemy na plażę i zostajemy tam cały dzień zapominając często o kremach z UVA i UVB. Wracamy do hotelu dumni z siebie, że udało nam się tak szybko osiągnąć opaleniznę. Ale czy rzeczywiście to jest zdrowe? Czemu zaniedbaliśmy ochronę? Chcemy wyglądać chwilowo pięknie i nabawić się zmarszczek, problemów skórnych? Lepiej się zastanówmy. Po pierwsze taki sposób daje nam czerwoną opaleniznę, która bardzo szybko schodzi płatami z naszej skóry. Czasami możemy się jej pozbyć nawet zanim wrócimy do domu. Po drugie jest to bardzo niezdrowe.


Golenie nóg sprawia, że włosy stają się grubsze i ciemniejsze.
Golenie usuwa tylko włosy na powierzchni, cebulki są zostawione, więc w ten sposób powoduje, że włosy odrastają. Jednakże golenie nie spowoduje, że nagle będą one rosły szybciej i będą grubsze. Tak samo jak to się dzieje z włosami na głowie. Wrażenie jest złudne, dlatego, że odrastające włoski na nogach są bardziej widoczne i kujące. Woskowanie niszczy mieszki włosowe, ponieważ ciągnie je od korzeni. Z tego powodu włosy będą rosły cieńsze i zajmie to więcej czasu, by odrosły. Pamiętajmy jednak, że nie każdy może pozwolić sobie na wosk. Pajączki czy żylaki są dużym przeciwwskazaniem. Dla tych Pań i dla takich, które potrzebują ekspresowego usunięcia włosków polecam golenie. Nie zmieni ono struktury włosa, więc można się golić do woli.