czwartek, 17 kwietnia 2014

KOMPUTER CYKLU-
NOWY SPOSÓB ANTYKONCEPCJI

Dziś może nie o kosmetykach, ale również o czymś naturalnym, a mianowicie naturalnym sposobie antykoncepcji i komputerze cyklu. Przedstawię Wam cztery komputery najczęściej spotykane w Polsce. Chociaż niestety Polki są nadal nieufne wobec tego sprzętu. Myślę, że warto odstawić tabletki i nie truć więcej organizmu. Co to jest?
Tego opisu nie zrobię lepiej niż producent:"Komputery cyklu określają codziennie płodność kobiety poprzez porównanie przebiegu cyklu zmiany temperatury do bazy blisko 1 miliona cykli wprowadzonych do urządzenia. Dzięki niezwykle dokładnym pomiarom i porównaniom otrzymanych wyników do posiadanej bazy wiedzy o cyklach, urządzenie to doskonale określa dany moment cyklu informując użytkowniczkę czy ma ona dzień płodny, czy niepłodny."Komputery cyklu są urządzeniami inteligentnymi - uczą się rozpoznawać płodność użytkowniczki przez pierwsze dwa, trzy cykle. W tym czasie występuje większa ilość czerwonych i żółtych lampek. Po tych dwóch, trzech miesiącach nauki, komputer cyklu wykorzystując uzyskane dane oraz bazę cykli miliona kobiet wgraną do oprogramowania, zmniejsza ilość czerwonych lampek do niezbędnego minimum. "

Jak to działa?
Komputery takie jak Cyclotest, Pearly, Lady Comp czy Baby Comp mierzą temperatury zaraz po przebudzeniu, a później je dokładnie analizują.

Czy może zastąpić tabletki?
Komputer ma skuteczność większą niż 99%(Lady Comp, Pearly i Baby Comp potwierdziły w badaniach swoją 99,3% skuteczność), czyli urządzenie może być tak samo skuteczne jak tabletki. Tak jak branie pigułek tak używanie tego sprzętu wymaga systematyczności. Tutaj zamiast zażywania tabletki musimy codziennie mierzyć temperaturkę zawsze po przebudzeniu.

Jaki jest koszt takich urządzeń?
Jest to spory wydatek jednorazowo, ale musimy pamiętać, że starcza nam to na lata. Poza tym obliczmy ile każda z nas do tej pory wydała na pigułki? Nie liczę już strat na zdrowiu jakie nam wyrządziły, choćby przyrost wagi.
  • Cyclotest ok 600zł
  • Pearly ok 1300zł
  • Lady Comp ok 2000zł
  • Baby Comp ok 2500zł

Gdzie dokonuje się pomiaru temperatury?
Wskaźnik wkłada się do ust i czeka, aż urządzenie zasygnalizuje koniec mierzenia temperatury.Czym różni się od zwykłego termometru owulacyjnego?
Przede wszystkim komputer to nie tylko termometr. Oprócz mierzenia temperatury analizuje Twój cykl, zapisuje dane i bazuje na milionach podobnych wykresów, żeby pomóc Ci rozróżnić kiedy masz dni płodne, a kiedy nie.
MOJA ROZMOWA Z KONSULTANTEM PRZED ZAKUPEM URZĄDZENIA

 Czy stres ma wpływ na pomiar temperatury? Co jeśli będę miała koszmary nocne?
Stres nie ma aż takiego wpływu na pomiary, które wykonuje się rano zaraz po przebudzeniu. Jest to najniższa dobowa temperatura.

Czy zmiany klimatu wpływają na zmianę temperatury?
W czasie wakacji, wyjazdu też należy wykonywać pomiary, wyjazd czy zmiana klimatu nie ma tu znaczenia.

Co jeśli jestem chora?
W czasie gorączki, przeziębienia nie należy wykonywać pomiarów aby nie wprowadzać zaburzonych temperatur.


Kiedy mogę zacząć używać komputer cyklu?
Po odstawieniu tabletek musi Pani poczekać do wystąpienia pierwszej fizjologicznej miesiączki.

Chciałabym wydrukować informacje przed wizytą u ginekologa, co muszę zrobić?
Aby otrzymać wydruk musi Pani odesłać urządzenie do nas do serwisu.

Czy można przekształcić Lady Comp w Baby comp i jaki byłby to koszt?
Koszt przekształcenia Lc w Bc to 500 zł czyli różnica w cenie urządzeń.

Moja opinia

Jestem bardzo ciekawa jak to się sprawdza. Napiszcie czy spotkałyście się już z tym i jakie są Wasze doświadczenia. Ja w chwili obecnej waham się, które urządzenie wybrać. Opinii nie mogę wystawić do momentu, kiedy nie zakupię urządzenia. Obecnie korzystam z aplikacji na Smartfon "Mój kalendarz" i staram się zmotywować do mierzenia temperatury w miarę regularnie. Niestety aplikacje mają tylko wymiar informacyjny. Nie są potwierdzone żadnymi badaniami tak jak w komputerach cyklu.