sobota, 18 października 2014

CIENIE MINERALNE DIY


Jak zrobić własnoręcznie robione cienie mineralne w ulubionych kolorach? Wystarczy zajrzeć na kolorówkę, wybrać ulubione kolory mik i bazę. A reszta będzie już dziecinnie prosta.
Jeśli nie macie doświadczenia w robieniu kosmetyków mineralnych polecam skorzystanie z gotowego zestawu jaki oferuje nam kolorówka. Jest to TKB Matte Texture Basic. Drugim ważnym składnikiem będzie wybranie barwnika, najlepiej miki. Oj, a mamy naprawdę duuuuuuuuuuuży wybór. W dodatku posiadanie własnej bazy ma dodatkowy plus, można kolory rozjaśniać i przyciemniać do woli.

Co zawiera TKB Matte Texture Basic:
INCI:
  • Mica
  • Titanium Dioxide
  • Magnesium Stearate

Koszt: 15,47 za 10g+kolorowa mika ok 5zł
Porównanie kosztów: Cienie z Lily Lolo 1,5 g/4 g – w 10 ml słoiczku z sitkiem – 29,90 zł

Podstawową wersję możecie wykonać w torebce strunowej lub ukręcić w moździerzu. Do zestawu polecam dokupić pojemniczek z sitkiem klik. Koszt 2,59.

Czy jest to baza dla wszystkich odcieni? 
"Jest doskonała do uzyskiwania cieni z jasnych mik, z pigmentów matowych oraz cieni o wygaszonych kolorach. Może się nie sprawdzać w przypadku bardzo ciemnych mik, jeśli chcemy zachować nasycenie i głębię barwy. W takich przypadkach polecamy wypróbowanie połączenia pigmentu z Sericite Mica & Methicone."-od producenta

Jak wygląda baza do cienie ciemnych Sericite Mica & Methicone?
INCI:
  • Mica (CI 77019)
  • Polymethylhydrogen Siloxane
Koszt 14,13zł za 10g + barwnik ok 5zł