wtorek, 17 września 2013

DIY ODŻYWKA DO PAZNOKCI

MÓJ POMYSŁ NA PAZNOKCIOWĄ PASTĘ ODŻYWCZĄ
i wartości odżywcze poszczególnych składników

Przepis: Zmieszać w moździerzu po łyżeczce poszczególnych składników. Podgrzać do 1min w mikrofali. Przelać do zdezynfekowanego pojemnika(wypłukanego np.spirytusem). Wystudzić w lodówce.

  • WOSK PSZCZELI Wosk pszczeli działa natłuszczająco, ochronnie i zapobiega wysuszaniu skóry. Jest doskonały do odbudowy paznokci. Jednym z produktów kosmetycznych jakie go zawierają jest TISANE. Wosk stanowi mieszaninę ok. 15 związków chemicznych, głównie estrów, ale także występują w nim wolne kwasy, alkohole i węglowodory. Zawiera kwasy m.in tj. palmitynowy cerotynowy, melisowey, ceryowy, murycylowy. Można kupić w sklepie zielarskim lub pszczelarskim.
  • WITAMINA E zapobiega wysuszeniu skóry, wyrównuje jej koloryt, stanowi ochronę przeciwsłoneczną, leczy stany zapalne, chroni przed wolnymi rodnikami, jest naturalnym konserwantem. Dobra szczególnie do skórek paznokci. Jest w wielu preparatach na wzmocnienie paznokci, np. Capivit A+E. Można kupić w aptece-jeśli nie uda wam się dostać płynnej witaminy polecam zakup kapsułek.

  • OLEJEK RYCYNOWY zawarty np. w kremie do rąk Floslek. Można kupić w aptece lub sklepie zielarskim.

  • ŻELATYNA Żelatyna to doskonały środek na wzmocnienie łamliwych paznokci. Zawiera dużo keratyny do budowy paznokcia Jeśli  żelatyna zostanie podgrzana razem z woskiem może się doskonale rozpuścić. Zawarta jest m.in. w kapsułkach GAL, Dermogal, A+E. DO kupienia w sklepie spożywczy,

  • GLICERYNA Ma ona bardzo silne właściwości higroskopijne czyli zatrzymuje wilgoć. Ponadto jest bardzo dobrym rozpuszczalnikiem dla tłuszczów i lipidów przez co używana jest do produkcji min. kremów, pomadek i balsamów. Jest ona produkowana również w naszym organizmie, głównie w nerkach i wątrobie. Glicerynę zawiera m.in krem do rąk Glicea. Można kupić w aptece.

  • BIAŁA GLINKA Biała glinka jest skarbnicą krzemianu glinu. W jej skład wchodzi ponadto czysty krzem, magnez, wapń, żelazo, sód i potas. Przy jej pomocy usuniemy martwe komórki. Regeneracja tkanek zostanie pobudzona. Glinka jest delikatna. Idealna dla skóry suchej, wrażliwej, naczyniowej. Pobudza cyrkulację krwi. Glinka oczyszcza skórę, wchłania zanieczyszczenia. Usuwa nawet toksyny. Wykazuje właściwości lekko ściągające, ale równocześnie kojące. Nie wywołuje uczucia ściągnięcia skóry. Łagodzi wszelkie podrażnienia. Skutecznie zmniejsza zaczerwienienia. Duża ilość antyoksydantów opóźnia procesy starzenia. Skóra staje się ładnie wygładzona. Jest odżywiona i odzyskuje blask. Glinka biała stymuluje komórki do regeneracji. Jest to typowa cecha wszystkich rodzajów glinek. Koloryt skóry zostaje poprawiony i wyrównany. Skóra nabiera sprężystości, jest bardziej jędrna. Środki do polerowania paznokci często zawierają glinkę. Pasta P. Shine do manicuru japońskiego również zawiera drogocenną krzemionkę. Można kupić w aptece lub sklepie zielarskim.

  • PYŁEK PSZCZELI

Najważniejszą  grupę związków biologicznie czynnych pyłku kwiatowego stanowią białka i wolne aminokwasy, tj. arginina, fenyloalanina, izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, treonina, walina, alanina, prolina, seryna, histydyna, glicyna i inne. Zawartość aminokwasów w pyłku dochodzi do 12%.
W pyłku obecne są zarówno aminokwasy endo- jak i egzogenne. Aminokwasy endogenne organizm zwierzęcia może sam wytworzyć. Natomiast egzogenne muszą być dostarczone z zewnątrz, gdyż organizm tego rodzaju aminokwasów nie wytwarza. Szczególne znaczenie ma aminokwas egzogenny zwany argininą. 
Pyłek kwiatowy jest również źródłem witamin rozpuszczalnych zarówno w tłuszczach, jak i w wodzie, tj. A, B1, B2, B3, E, C, B6, PP, P, D, H, B12, kwas foliowy, inozytol, biotynę, kwas pantotenowy, kwercetynę. Wyciągi z pyłku kwiatowego mają silne działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Pyłek jest skuteczny w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej, szczególnie gdy jest użyty razem z propolisem. W przewodzie pokarmowym pyłek niszczy lub wstrzymuje działalność bakterii chorobotwórczych. Pyłek jest stosowany przy rozstroju żołądka. Wspomaga leczenie silnych zaparć. Przynosi poprawę w niektórych biegunkach. Wspomaga leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zmniejsza krwawienia.
Dzięki właściwościom detoksykacyjnym działa ochronnie na tkankę wątroby, wspomagając jej odbudowę. Dlatego można go stosować w stanach zapalnych wątroby (ostrym i przewlekłym). Kuracje pyłkowe obniżają w surowicy krwi aktywność aminotransferazy alaninowej i asparaginianowej, fosfatazy alkalicznej i bilirubiny.
Pyłek kwiatowy łagodzi i zmniejsza objawy głodu alkoholowego, dlatego też  stosuje się go w leczeniu alkoholizmu. Wykazuje działanie uspokajające. Pyłek pszczeli poprawia psychiczne samopoczucie człowieka. Zmniejsza nerwowość, rozdrażnienie, wzmacnia system nerwowy osłabiony na skutek stresu lub przepracowania. Wspomaga leczenie depresji, umożliwia obniżenie dawek preparatów antydepresyjnych. Wspomaga także leczenie nerwic wegetatywnych. Zwiększa ukrwienie tkanki nerwowej, podwyższa sprawność psychiczną i koncentrację. (doz.pl)
  • OLEJ JOJOBA 
    Skład
    - skwalen (właściwości bakterio- i grzybobójcze); 
    - witaminy A, E i F;
    - nasycone i nienasycone alkohole;
    - kwasy tłuszczowe i ich estry (główny składnik palmitynian cetylu);
    - kwas mirystynowy
    - fitosterole;
             Można kupić w sklepie zielarskim.

  • OLEJ ARGANOWY Olej arganowy jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (80%), głównie kwasy omega-6 i omega-9. Poza tym zawiera dużą dawkę witaminy E, w postaci kompleksu tokoferoli. Ilość witaminy E w oleju arganowym jest wyższa aniżeli w oliwie z oliwek. Jest to olej o intensywnych własnościach antyoksydacyjnych, wynikających z wysokiej zawartości witaminy E oraz dodatkowo związków fenolowych w tym kwasu ferulowego i karotenoidów - w postaci żółtych ksantofili. Dzięki antyoksydantom, olej chroni strukturę skóry przed zniszczeniami powodowanymi czynnikami zewnętrznymiOlej wykazuje również działanie przeciwzapalne, łagodzące i sprzyja gojeniu, dzięki obecności fitosteroli, w tym głównie spinasterolu. Skwalan i nienasycone kwasy tłuszczowe wspomagają regenerację bariery hydrolipidowej naskórka oraz uzupełniają niedobory składników tłuszczowych w skórze, w tym cennych ceramidów stanowiących cement komórkowy. Dzięki temu olej wykazuje skuteczne działanie przeciwstarzeniowe, wpływając na odpowiednie nawodnienie, elastyczność, odżywienie i odnowę komórkową oraz złagodzenie procesów zapalnych.
            Można kupić w aptece lub sklepie zielarskim.
  • OLEJ Z SŁODKICH MIGDAŁÓW wygładza skórę-jest emolientem, nie powoduje reakcji alergicznych, odmładza, wzmacnia lipidową barierę ochrony skóry, ze względu na zawartość witaminy E walczy z wolnymi rodnikami
            Można kupić w aptece lub sklepie zielarskim.
  • OLIWA Z OLIWEK Zawiera dużo witaminy E, wygładza naskórek, nawilża, przeciwdziała starzeniu się skóry. Można kupić w aptece lub sklepie zielarskim lub spożywczym.
  • OLEJ KOKOSOWY wspomaga gojenie się ran, zapobiega plamom starczym, spowalnia starzenie się skóry i odżywia skórę, wzmacnia włosy.
Pamiętajcie, że samo wklepywanie pasty nie wystarczy. Należy też troszczyć się o swoje dłonie. Porady znajdziecie w poście "zasady pielęgnacji dłoni i paznokci".

Jeśli chcecie poczytać o efektach olejowania paznokci u innych dziewczyn, polecam tę stronkę na wizażu http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=687679