czwartek, 26 września 2013

ZASADY PIELĘGNACJI DŁONI I PAZNOKCI
 1.  Nie obgryzaj paznokci!!!


 2. Używaj rękawiczek do codziennych czynności np. do krojenia warzyw, zmywania, czyszczenia mieszkania (pamiętaj, by używać różnych rękawiczek do środków chemicznych i pożywienia) 
 3. Używaj kremu po każdym myciu rąk. Noś pudełeczko lub tubkę małego kremu nawilżającego w każdej torebce, to ułatwi Ci częstą aplikację kremu.                    
 4. Noś rękawiczki zimą 

 5. Nie wycinaj skórek wokół paznokci, może to doprowadzić do infekcji, użyj specjalnych preparatów do skórek, a następnie usuń je drewnianym patyczkiem.                                      
 6. Używaj pilniczków szklanych, diamentowych, papierowych lub kamiennych, unikaj tych metalowych. Nigdy nie piłuj paznokci po kąpieli, gdyż osłabisz płytkę paznokciową.   
 7. Stosuj odżywki do paznokci i skórek, najlepiej różnych olejów naturalnych                         
 8. Co kilka dni zafunduj swoim paznokciom kąpiel w podrzanej-nie gorące(gdyż traci cenne właściwości) oliwie z dodatkiem soku z cytryny     
 9. Prowadź dietę bogatą w witaminy i minerały, pij napary z ziół, głównie skrzypu. Jeśli z jakiś powodów nie możesz pozwolić sobie na zróżnicowaną dietę, nie zapomnij o suplementach.
 10. Przed malowaniem paznokci kolorowym lakierem pokryj paznokieć warstwą bezbarwnej odżywki. Ważne by nie zawierała w swoim składzie rakotwórczych substancji tj: Toluene, Tosylamide, Formaldehyde Resin, Phthalates, DBP.
 11. Używaj zmywaczy bez acetonu.
 12. Pij dużo wody. Choć paznokcie mają tylko 18% wody, to Twoim dłoniom się to na pewno przyda.