środa, 25 września 2013

MANICURE JAPOŃSKI

Kiedy zaczynałam walkę o piękne i długie paznokcie postanowiłam dowiedzieć się czegoś o manicurze japońskim. Wydawał mi się wtedy najmniej inwazyjnym manicurem, gdyż polegał na wcieraniu w paznokieć drogocennych minerałów, aż do momentu dopóki płytka paznokciowa nie będzie piękna i błyszcząca. 


Co znaczy słowo manicure?
manicure [wym. manikiur, manikiur] «zabieg obcięcia, opiłowania i polakierowania paznokci u rąk; też: efekt tego zabiegu»
(źródło: spj.pwn.pl)

Czym wyróżnia się manicure japoński?
Manicure japoński polega na wmasowaniu w płytkę paznokcia witaminy E, A, krzemionki, wosku pszczelego oraz pyłku pszczelego. Efekt utrzymuje się do ok 2 tygodni. Zabieg można powtarzać co miesiąc.

Minusy
  • przed zrobieniem manicuru japońskiego wstrzymała mnie wiadomość o polerowaniu paznokci. W jaki sposób paznokieć może się wzmacniać, jeśli polerujemy go? Przecież polerowanie osłabia płytkę paznokciową-jest to piłowanie paznokci bardzo drobnym, ale w  przecież nadal-pilnikiem. 
  • paznokci nie powinno się malować w ciągu 5 dni, gdyż lakier po prostu odpryskuje na świeżo wypolerowanym paznokciu

Koszt-49zł, groupon

Czas trwania zabiegu 30min-60min

Dla kogo? Manicure japoński polecany jest paniom i panom, którzy chcą zadbać o własne paznokcie. Szczególnie przyda się osobom, o paznokciach kruchych, słabych, rozdwajających się i łamliwych. 

Przeciwskazania
Nie poleca się wykonanie manicuru japońskiego osobom, które ściągnęły tipsy i mają bardzo osłabioną płytkę paznokciową lub osobom, które miały paznokcie akrylowe. Wskazane jest wtedy odczekanie dwóch tygodni, by płytka się zregenerowala. (czyli jednak to polerowanie nie jest takie dobre?). Osoby chorujące na nowotwory i dzieci powinny zasięgnąć porady lekarza przed zrobieniem zabiegu.

Preparaty do manicuru japońskiego
Najczęściej spotykanym zestawem do manicuru japońskiego jest P.Shine. Jednakże można spotkać różne podróbki tego produktu lub nawet tańsze odpowiedniki.

Zestaw P.Shine duży to:
  • pasta - należy wcierać ją energicznymi ruchami w naturalną płytkę paznokciową za pomocą przeznaczonej do tego polerki,
  • puder - po zastosowaniu pasty P.Shine należy wcierać puder energicznymi ruchami w naturalną płytkę paznokciową za pomocą przeznaczonej do tego polerki. W ten sposób zabezpieczamy składniki zawarte w paście i pozwalamy im wniknąć w płytkę paznokciową,
  • zielona polerka z jelonka używana jest do wcierania pasty P.Shine (kolor zielony) w naturalną płytkę paznokciową. Wykonana jest ze skóry jelenia,
  •  różowa polerka z jelonka używana jest do wcierania pudru P.Shine (kolor różowy) w naturalną płytkę paznokciową. Wykonana jest ze skóry jelenia,
  • dwustronny pilniczek służy do skracania oraz matowienia paznokci przed wykonaniem zabiegu,
  • plastikowa szpatułka służy do nakładania pasty oraz pudru P.Shine na polerkę oraz do odpychania skórek przed wykonaniem zabiegu
Koszt ok 250złZamiast różowej pasty możecie również dostac Buffing Cream, SuperNail. Kosztuje 5.24$ na Amazon.


Moje wnioski
Jeśli nie chcecie polerować polerką płytki paznokciowej, co powiecie na stworzenie własnej, tańszej pasty, która będzie miała te same składniki? Polecam wybróbowanie mojej pasty do paznokci DIY.