niedziela, 13 października 2013

JAKI KSZTAŁT PAZNOKCI?


Paznokcie mogą mieć różne kształty. Zwykle dobieramy je według naszych upodobań. A jaki jest naturalny kształt paznokcia każdej z nas? Spójrzmy na białą część paznokcia widoczną u nasady, nazywamy ją lunulą lub obłączkiem. Jeśli jest zaokrąglona to paznokieć powinien być zaokrąglony,a jeśli kwadratowa analogicznie kwadratowy.Jakiej długości powinnam mieć paznokcie?
Wszystkie dłonie wyglądają pięknie z dłuższymi paznokciami. Dłuższe paznokcie wysmuklają dłoń, więc im krótsze palce tym dłuższe powinny być paznokcie. Jednak jeśli praca, bądź stan Twoich paznokci nie pozwala Ci osiągnąć wymarzonego rozmiaru to obetnij je krótko i zacznij odżywiać. Lepiej mieć wszystkie paznokcie tej samej długości, trzy paznokcie u jednej dłoni, chociaż dłuższe nie wyglądają zbyt estetycznie.


Migdałowy kształt paznokci
Pięknie wydłuża dłoń. Nadaje się do długich paznokci.

Spiczasty kształt paznokci
Dodają seksapilu. Również wydłużają dłoń.Niestety te paznokcie nie są łatwe w utrzymaniu i niepraktyczne. Najlepiej piłować tak paznokcie tylko przed wielkim wyjściem. Jest to kształt raczej dla pań o małych dłoniach. 

Kwadratowy kształt paznokci
Na nim najładniej wygląda francuski manicure. Dobrze wygląda przy średnich i długich paznokciach

Zaokrąglony kształt paznokcia
Sprawdza się szczególnie u osób ze słabszymi paznokciami, gdyż trudniej nimi o coś zahaczyć. Najbardziej klasyczny kształt. Najlepsze do kościstych palców, gdyż powoduje, że dłoń staje się bardziej smukła i delikatna. 

Kwadratowy z zaokrąglonymi brzegami
Kolejny kształt na którym efektywnie wygląda francuski manicure.

Owalny kształt paznokcia
Sprawdza się szczególnie u osób ze słabszymi paznokciami, gdyż trudniej nimi o coś zahaczyć. Najlepsze dla pań o pulchnych i małych dłoniach.