sobota, 12 października 2013

PILNICZEK METALOWY, SZKLANY, DIAMENTOWY A MOŻE PAPIEROWY?

PILNIK METALOWY- odradzam osobom o naturalnych paznokciach. Świetnie radzą sobie z tipsami, a te naturalne po prostu się rozdwajają i łamią. Bardzo trwały, niezniszczalny pilnik. Powstaje poprzez nałożenie i zgrzewania drobnych opiłków ze stali
 szlachetnej z nierdzewną blaszką.Doskonały pilnik do wielokrotnego użycia, gdyż może być myty, dezynfekowany i sterylizowany. Najczęściej spotykany w ziarnistości:  180 i 240. Można używać je także do zrozowaciałej skóry na piętach.


PILNIK SZKLANY- mój ulubiony pilnik. Nie rozdwaja paznokci, jest dość delikatny. Polecany szczególnie osobom, o słabej płytce paznokciowej. Pilnik szklany o delikatnej ziarnistości prawidłowo zamyka wolny brzeg paznokcia i łuski paznokci, dzięki czemu są one gładsze i mniej łamliwe. U osób z zdrowymi paznokciami też świetnie się sprawdza. Pilnik szklany można używać do manicure i pedicure. Jednak można go łatwo złamać, wystarczy, że upadnie na podłogę i zamiast pilnika mamy kilka kawałków szkła. Pilniki szklane można wyczyścić szczoteczką pod bieżącą wodą, dezynfekować i sterylizować.PILNIK KRYSZTAŁOWY

pilnik kryształowy z OPI, 87zł 1 sztuka


PILNIK Z PIASKOWCA– To rodzaj wytrawionego kwasem kamienia. Bardzo delikatny pilnik, który pomaga również przy usuwaniu skórek.PILNIK TEFLONOWY- rzadko spotykana nazwa, która pochodzi od zastosowanego w pilniku rdzenia. Przeznaczony dla alergików uczulonych na nikiel czy złoto.
PILNIK KRZEMOWY– wykonany jest za pomocą nasypu krzemowego.PILNIK SZAFIROWY-Pilnik „krążkowy”, wykonany jest metodą nacinania molety tworząc powierzchnię cierną. Moleta jest materiałem lekko chropowatym i podobnie jak pilnik szklany nie powoduje rozwarstwiania płytki paznokciowej.


PILNIKI PAPIEROWE  jest najtańszym i najpopularniejszym rodzajem pilników. Nie łamie się tak jak pilnik szklany. Doskonały do podróży czy noszenia w torebce. Pilnik ma dość krótką żywotność, więc trzeba go dość często wymieniać. W zależności od ziarnistości może służyć do szybkiego skracania paznokcia, ale i nadawania u kształtu i polerowania. Nie nadaje się do sterylizacji, gdyż traci właściwości ścierne.
W produkcji pilników papierowych jako materiał cierny stosowane są:
 • opiłki z drewna skandynawskiego (są bardzo wytrzymałe),
 • nasyp tlenku aluminium,
 • węglik krzemu,
 • mylar,
 • cynkowy sterearynian,
 • albo np. samo-ostrzący nasyp cyrkonowy.

KSZTAŁTY PILNIKÓW
 • Kształt prosty – jest uniwersalnym typem pilnika. Możesz nim robić praktycznie wszystko. Najchętniej stosowany jest do nadawania kształtu i skracania paznokci.
 • Zaokrąglone w kształcie banana – taki pilnik bardzo dobrze nadaje się na przykład do prac przy skórkach co ma bezpośredni wpływ na dokładność i szybkość wykonania usługi.
 • Półksiężyce – mają jedną stronę prostą a drugą zaokrągloną. Pilniki te są połączeniem pilnika prostego i bananowego.
 • Elipsa – to kształt symetrycznie zaokrąglony. W przeciwieństwie do pilników bananowych możesz go obracać na wszystkie strony wykorzystując całą powierzchnię cierną . Możesz skracać paznokcie, nadawać im kształt i swobodnie piłować przy skórkach. Jest bardzo wygodny.
 • Blok – gąbczasta kostka papierowa do matowania i gładzenia drobnych nierówności. Przydatna w każdej technice przedłużania paznokci.Referencje
ZIARNISTOŚĆ PILNIKÓW czyli ilość ziarenek przypadających na 1cm2 pilnika. Wartość tą znajdziecie na opakowaniu każdego produktu. Mała ziarnistość nadaje się do sztucznych paznokci, do naturalnych używajcie pilników o ziarnistości 240 wzwyż. Wartości dochodzące do 460 służą do polerowania płytki. Pracę nad paznokciem należy zacząć od wysokiej ziarnistości, a kończyć o najmniejszej.

 • Pilnik gruboziarnisty – gradacja 80- Pilnik służy do zdzierania twardych i grubych powierzchni z paznokci np. akrylu albo żelu. Takim pilnikiem można usuwać zrogowaciałą skórę na stopach. 
 • Pilnik średnioziarnisty – gradacja: 100-180, jest to pilnik klasyczny. Można piłować nim twardsze paznokcie naturalne dłoni i stóp. Nadaje się również do pracy modelującej na akrylach i żelach.
 • Pilnik drobnoziarnisty – 240-500, nadaje się do wygładzania naturalnej płytki paznokcia oraz ostatecznej obróbki żeli, akryli.
 • Polerka – 500-1500, wyrównuje powierzchnię, matowi, ale i nadaje blask płytce. Często występuje w postaci 3/4-fazowych pilniczków, które posiadają różną gradację, co pozwala nam zeszlifować i nabłyszczyć płytkę. Znajdują zastosowanie również w ostatniej fazie polerowania akrylu.


SPOSÓB PIŁOWANIA PAZNOKCI

Pamiętaj piłując paznokcie o prawidłowym używaniu pilniczka. Zawsze piłuj paznokcie tylko w jedną stronę. W przeciwnym razie mogą się rozdwajać. Ważne również jest dobranie ziarnistości.