poniedziałek, 14 października 2013

MANICURE PARAFINOWYNa czym polega zabieg parafinowy?
Manicure parafinowy polega na rozpuszczeniu i moczeniu paznokci w gorącym wosku. Po namoczeniu dłoni lub stóp w gorącym wosku, zostaje nam na dłoniach lub stopach warstwa przypominająca rękawiczki. Gdy zdejmiemy to z siebie poczujemy, że nasza skóra jest delikatniejsza, a paznokcie bardziej się błyszczą. Niektórzy twierdzą, że zabieg ten umożliwia otworzenie porów w skórze i dzięki temu uwalniają się toksyny. Ponadto parafina działa relaksacyjnie i przeciwbólowo. Pomaga na bolące stawy i mięśnie. 


Niektóre salony wykonują również zabiegi parafinowe na zimno. Dla tych, którzy nie lubią ciepła na dłoniach. Cena zabiegu to ok 50zł.


Zabieg można równie dobrze przeprowadzić w domowych warunkach. Wystarczy podgrzać parafinę w miseczce w mikrofali i namoczyć dłonie. Wcześniej radzę wykonać peeling dłoni. 


Można również wykonać parafinową kąpiel wlewając olejku parafinowego do wanny. 


Przeciwskazania:

Choroby naskórka, otwarte rany, wszelkie choroby skóry czy paznokci.

Czy taki zabieg jest całkowicie bezpieczny?

Niektórzy wystrzegają się tego jak ognia, gdyż parafina to olej mineralny, czyli produkt uboczny przy powstawaniu ropy naftowej. Czy rzeczywiście chcemy nakładać na skórę coś
 co jest pochodnym ropy naftowej używanej do samochodów, różnych smarów itd.?
Ale czekajcie, czy jest się czego bać? Przecież słowo parafina pochodzi z łaciny “parum"-ledwo i affinis-czyli powinnowactwo. To oznacza, że parafina ma niewiele wspólnego z ropą naftową. A dlaczego? Ponieważ zostaje oczyszczona dokładnie, szczególnie z cyklicznych związków, które mogą być niebezpieczne. Podsumowując, parafina składa się z czystych alkanów, w których są proste łańcuchy węglowodorowe, ma odczyn obojętny i jest bezpieczna.

Oleje mineralne nie przenikają wewnątrz skóry i nie przedostają się do krwioobiegu. Oleje mineralne są hydrofobowy-odpychają wodę, co pomaga utrzymać wilgoć. Parafina jest delikatniejsza od innych żywic i taki zabieg nie odżywia paznokci.


Małe sprostowanie

"Zabieg parafinowy polega na peelingu, aby ściągnąć martwy naskórek. Następnie nakłada się specjalna maskę która zawiera mnóstwo korzystnych i bogatych substancji odżywiających skore. Moczenie w parafinie jest czynnością pomagającą wchłonąć się substancjom z maski."-www.urodelka.pl

Czyli według tego wychodzi na to, że sama parafina nie wzmacnia paznokci tylko dobroczynny wpływ ma maska odżywcza. Czyli w sumie działa to na podobnej zasadzie jak parówki czy zakładanie rękawiczek: jeśli skóra jest podgrzana to składniki odżywcze lepiej w nią wnikają. Dodatkowo zabieg parafinowy służy jako peeling czyli też usuwa martwy naskórek. 


Moja opinia: Zabieg parafinowy na pewno odpręża i daje chwilowe uczucie nawilżenia dłoni, ale nie upora się z zapaleniem stawów i nie pomoże rozdwajającym się paznokciom. Niestety.