niedziela, 1 grudnia 2013

KĄPIEL Z OLIWĄ I MAŚLANKĄ

Bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za złuszczanie się martwego naskórka znajdują się głównie w mlecznych napojach fermentowanych. Dlatego po wyjściu z takiej kąpieli skóra staje się jedwabiście gładka. Poza tym w maślance znajduje się wiele witamin, które odżywiają naszą skórę. Warto pokusić się o kupienie maślanki od wiejskiej gospodyni, która uzyskała maślankę w tradycyjny sposób przy wyrobie masła, ponieważ ta dzisiejsza ma niewiele wspólnego z tą babciną.

Kąpiele z maślanką są nie tylko dobre dla pięknej skóry, ale także są niezastąpione w leczeniu i prewencji chorób intymnych - zapobiegają infekcją pochwy.  Bakterie kwasu mlekowego "przyczepiają się" do komórek nabłonka pochwy, tworząc dodatkową naturalną barierę, która chroni organizm przed szkodliwymi drobnoustrojami. Probiotyki utrzymują też prawidłowe pH pochwy, stwarzając niekorzystne warunki do rozwoju grzybów i bakterii. Może warto zafundować sobie od czasu do czasu taką prozdrowotną kąpiel?Składniki
szklanka oliwy z oliwek
szklanka maślanki

Sposób przygotowania
Do wanny wlać maślankę i oliwę, a następnie napełnić ją niezbyt gorącą wodą.

Zastosowanie
Jeśli chcesz wzmocnić dobroczynne działanie to nie wycieraj się po wyjściu z wanny. Owiń całe ciało dobrze rozgrzanym ręcznikiem.

przepis pochodzi z książki Janice Cox "Pielęgnacja urody przez cały rok"